Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Aktualności

Bieżące informacje na temat ogólnopolskich rozgrywek ligowych i indywidualnych oraz turniejów międzynarodowych z udziałem reprezentantów Polski
10.07.2014
Rozpoczynają się Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w Riva del Garda W piątek we włoskiej miejscowości Riva del Garda rozpoczną się tegoroczne Mistrzostwa Europy Kadetów i Juniorów w tenisie stołowym. W zmaganiach wystartują cztery polskie reprezentacje, które już w 1. dzień mistrzostw rozegrają łącznie osiem pojedynków grupowych.

08.07.2014
Sprawozdawcze Zwyczajne Zgromadzenie Delegatów PZTS - 5 lipca 2014 roku Dnia 5 lipca 2014 roku w sali konferencyjnej B Hali Torwar w Warszawie odbyło się Sprawozdawcze Zwyczajne Zgromadzenie Delegatów PZTS. W trakcie trwającego 5 godzin Zgromadzenia wręczono patery za współzawodnictwo sportowe PZTS, współzawodnictwo sportu dzieci i młodzieży MSiT oraz największą liczbę wykupionych licencji.

08.07.2014
Liga Mistrzyń: KTS SPAR-Zamek rozstawiony z "trójką" Tenisistki stołowe KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg zostały rozstawione z numerem 3. przed losowaniem grup elitarnych rozgrywek Ligi Mistrzyń. Mistrzynie Polski poznają rywalki w piątek, 18 lipca br. we włoskiej miejscowości Riva del Garda, podczas mistrzostw Europy kadetów i juniorów.

07.07.2014
Przygotowania do sezonu 2014/2015 Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego opublikował dokumenty (komunikat, formularze, wnioski i oświadczenia) niezbędne do ubiegania się o licencje zawodnika w sezonie 2014/2015.

06.07.2014
Zakończono Mistrzostwa Polski Sędziów Tenisa Stołowego Katarzyna Galus, Maciej Podsiadło, Krzysztof Furtak, Witold Nowakowski i Tomasz Opioła w turniejach gry pojedynczej oraz Maciej Podsiadło i Mateusz Malik turnieju gry podwójnej, a także Radosław Dudek w turnieju OPEN - oto nowi Międzynarodowi Mistrzowie Polski Sędziów Tenisa Stołowego.

05.07.2014
Natalia Partyka liczy na grę w Lidze Mistrzyń Natalia Partyka w wywiadzie dla "Przeglądu Sportowego" opowiedziała o nadziejach, jakie wiąże z transferem do drużyny mistrzyń Polski, KTS SPAR-Zamek Tarnobrzeg. Najwyżej sklasyfikowana w rankingu światowym reprezentantka Polski po siedmiu latach opuszcza ekipę SKTS Sochaczew.

05.07.2014
PZTS wprowadza plastikowe piłki do gry w zawodach ogólnopolskich Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego, na mocy uchwały nr 140 Zarządu PZTS, wprowadza od 1 września 2014 roku piłeczki plastikowe w zawodach sportowych umieszczonych w Kalendarzu zawodów Sportowych PZTS, które PZTS organizuje, współorganizuje oraz sprawuje nadzór.

01.07.2014
ITTF wprowadza plastikowe piłki do gry w tenisa stołowego Międzynarodowa Federacja Tenisa Stołowego (ITTF) w piśmie do Polskiego Związku Tenisa Stołowego poinformowała o planach wprowadzenia plastikowych piłek do gry w tenisa stołowego. Zmiany te dotyczą imprez międzynarodowych i będą obowiązywać od dnia 1 lipca br.

01.07.2014
Zaproszenie do składania ofert na stanowisko Dyrektora Centrum Szkolenia PZTS w Gdańsku Zarząd Polskiego Związku Tenisa Stołowego zaprasza do składania ofert na stanowisko Dyrektora Centrum Szkolenia Polskiego Związku Tenisa Stołowego w Gdańsku.

01.07.2014
Zakończyło się szkolenie dla organizatorów zawodów ogólnopolskich 6 godzin trwało przygotowane przez Wydział Rozgrywek Polskiego Związku Tenisa Stołowego szkolenie dla organizatorów zawodów ze szczególnym uwzględnieniem obsługi komputerowej. Brało w nim udział aż 26 osób z 10 województw.

01.07.2014
Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz ogłosiła skład na Superligę Włoscy tenisiści stołowi Mihai Bobocica oraz Leonardo Mutti od nowego sezonu będą reprezentować barwy drużyny Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz, beniaminka Wschodzący Białystok Superligi Mężczyzn. Oficjalna prezentacja zawodników odbyła się podczas poniedziałkowej, specjalnie zwołanej konferencji prasowej.

01.07.2014
Sędziowie tenisa stołowego powalczą o tytuły i cenne nagrody w Bieczu W pierwszy weekend lipca w Bieczu rozegrana zostanie 2. edycja Mistrzostw Polski Sędziów w tenisie stołowym. W tym roku impreza ta przybierze rangę zawodów międzynarodowych i będą mogli wziąć w niej udział także sędziowie z zagranicy.

30.06.2014
Podsumowanie 3. Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w Wiśle Dobiegło końca rozgrywane w weekend w Wiśle, 3. Grand Prix Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. W turnieju wystartowało łącznie 90 uczestników, którzy w piątek i sobotę rywalizowali z podziałem na trzynaście kategorii (klas niepełnosprawności).

29.06.2014
Znamy zwycięzców Turnieju Finałowego Mini Olimpic Games i PKOl Zwycięstwem Sonii Gendery (UKS Smecz Milicz) i Macieja Kubika (SCKiS Hals Warszawa) zakończył się rozgrywany w Piątnicy, Turniej Finałowy Mini Olimpic Games i PKOl w tenisie stołowym. W finałach laureaci pokonali odpowiednio: Elżbietę Kwiatkowską (MKS Rokita Brzeg Dolny) oraz Maksymiliana Miastowskiego (KS Soping Sochaczew).

27.06.2014
Liga Mistrzów: polskie drużyny poznały rywali grupowych Drużyny Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i ASTS Olimpia-Unia Grudziądz poznały grupowych rywali w kolejnej edycji Ligi Mistrzów w tenisie stołowym. Szczęścia podczas losowania przeprowadzonego w Wiedniu nie mieli grudziądzanie, którzy trafili do tzw. "grupy śmierci".