Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Aktualności

Bieżące informacje na temat ogólnopolskich rozgrywek ligowych i indywidualnych oraz turniejów międzynarodowych z udziałem reprezentantów Polski
01.04.2014
Propozycje zmian do Regulaminu Rozgrywek na sezon 2014/2015 32 propozycje zmian do Regulaminu Rozgrywek na sezon 2014/2015 otrzymał Wydział Rozgrywek PZTS. Poniżej zestawienie wszystkich nadesłanych propozycji.

31.03.2014
Grubba Polish Champions - rusza sprzedaż biletów Sportowe emocje i pokazy artystyczne czekają na widzów przedsięwzięcia o nazwie Grubba Polish Champions - Turnieju Mistrzów w tenisie stołowym. W niedzielę, 6 kwietnia br. w gmachu Opery i Filharmonii Podlaskiej do pojedynków przystąpią legendarni pingpongiści, a ich grze towarzyszyć będzie artystyczno-sportowe show.

30.03.2014
Anna Węgrzyn i Samuel Kulczycki najlepsi w 3. GP Polski Młodzików w Krośnie Zwycięstwem Anny Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) i Samuela Kulczyckiego (GKS Gorzovia Gorzów Wielkopolski) zakończyło się rozgrywane w Krośnie, 3. Grand Prix Polski Młodzików. W finałach zwycięzcy pokonali odpowiednio: Zuzannę Błażejewicz (LUKS Chełmno) oraz Jakuba Witkowskiego (LKS Odra Głoska).

30.03.2014
German Open: Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska drugie w grze podwójnej Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska przegrały z Japonkami Miu Hirano i Mimą Ito 3:0 (9:11, 7:11, 7:11) w finale gry podwójnej turnieju World Tour w tenisie stołowym w Magdeburgu. W finale debla mężczyzn przegrał natomiast Wang Zeng Yi, który występował razem z reprezentantem Chorwacji Tanem Ruiwu. Ulegli chińskiej parze Lyu Xiang, Wang Hao 3:1 (11:13, 12:10, 4:11, 2:11).

29.03.2014
German Open: Wang Zeng Yi w finale gry podwójnej Do finału gry podwójnej awansowała polsko chorwacka para Wang Zeng Yi i Ruiwu Tan. Złoci medaliści w grze podwójnej ostatnich Mistrzostw Europy w półfinale ograli rozstawioną z numerem 10. parę z Hongkongu Peng Tang i Chun Ting Hong wynikiem 3:1 (7, -9, 12, 7).

29.03.2014
German Open: Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska w finale gry podwójnej Do finału gry podwójnej awansowała polska para Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska. Podopieczne Michała Dziubańskiego w półfinale ograły rozstawioną z numerem 4. niemiecką parę Xiaona Shan i Kristin Silbereisen wynikiem 3:2 (-5, 8, -10, 5, 6).

28.03.2014
German Open: Natalia Partyka lepsza od 23. zawodniczki świata Na 2. rundzie reprezentanci Polski zakończyli udział w turnieju gry pojedynczej ITTF World Tour German Open, rozgrywanego w Magdeburgu. Najbardziej znaczącym wynikiem wśród Polaków było zwycięstwo Natalii Partyki w 1. rundzie nad rozstawioną z numerem 7, Koreanką Seok Hajung.

28.03.2014
Rozpoczyna się 3. Grand Prix Polski Młodzików w Krośnie Anna Węgrzyn (UKS MLKS Śnieżnik Stronie Śląskie) i Samuel Kulczycki (GKS Gorzovia Gorzów Wielkopolski) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanym na najbliższy weekend, 3. Grand Prix Polski Młodzików. Turniej rozegrany zostanie na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Krośnie.

27.03.2014
German Open: sześcioro Polaków awansowało do turnieju głównego gry pojedynczej Katarzyna Grzybowska, Natalia Partyka, Kinga Stefańska, Robert Floras, Paweł Fertikowski i Wang Zeng Yi awansowali do turnieju głównego gry pojedynczej ITTF World Tour German Open, rozgrywanego w Magdeburgu.

25.03.2014
Rozpoczyna się ITTF World Tour German Open 2014 w Magdeburgu Dwunastoosobowa grupa reprezentantów Polski wystartuje w kolejnej imprezie cyklu ITTF World Tour, German Open w Magdeburgu. Zmagania potrwają od 26 do 30 marca (środa - niedziela). Bezpośrednią transmisję z najważniejszych pojedynków przeprowadzi stacja Eurosport.

23.03.2014
Znamy zwycięzców Indywidualnych Mistrzostw Polski Żaczek i Żaków w Gniewie! Zuzanna Kowalczyk i Maciej Kubik w turniejach gry pojedynczej, a także Amelia Wiącek i Wiktoria Wrzosek oraz Maciej Kubik i Kuba Kwapiś w turniejach gry podwójnej - oto nowi Indywidualni Mistrzowie Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. Rywalizacja o tytuły mistrzowskie toczyła się od piątku do niedzieli w Hali Widowiskowo-Sportowej w Gniewie.

20.03.2014
Rozpoczynają się Indywidualne Mistrzostwa Polski Żaczek i Żaków w Gniewie Elżbieta Kwiatkowska (MKS Rokita Brzeg Dolny) i Maciej Kubik (SCKiS Hals Warszawa) to najwyżej sklasyfikowani zawodnicy przed zaplanowanymi na najbliższy weekend, Indywidualnymi Mistrzostwami Polski Żaczek i Żaków w tenisie stołowym. Areną zmagań będzie Hala Widowiskowo-Sportowa w Gniewie.

19.03.2014
Superliga: Kolping z kompletem punktów w 4. derbach Podkarpacia Tenisiści stołowi SPAR Extramarket.pl AZS Politechniki Rzeszów we własnej hali ulegli 1:3 liderom Wschodzący Białystok Superligi, ekipie PKS Kolping Frac Jarosław. Było to drugie w bieżącym sezonie zwycięstwo jarosławian w derbach Podkarpacia.

19.03.2014
Gabriela Dyszkiewicz: chcę zostać mistrzynią olimpijską (wywiad) Gabriela Dyszkiewicz, zawodniczka UKS Sovit Białystok, to jedna z najmłodszych tenisistek stołowych, regularnie grających na poziomie rozgrywek 1. Ligi Kobiet. O początkach kariery z mającą 14 lat białostoczanką rozmawiał Błażej Okuła z serwisu internetowego BialystokOnline.pl.

18.03.2014
ITTF Para TT Hungarian Open: siedem medali Polaków Z siedmioma medalami reprezentanci Polski wrócili do kraju z turnieju ITTF Para Table Tennis Hungarian Open, rozgrywanego w dniach 13 - 17 marca br. w miejscowości Eger. Był to pierwszy międzynarodowy występ niepełnosprawnych tenisistów stołowych w 2014 roku.