Polski Związek Tenisa Stołowego Polski Związek Tenisa Stołowego
Partnerzy:
Ministerstwo Sportu i Turystyki
Polskie Sieci Elektroenergetyczne
TIBHAR
Energa

Pingpongowy PGE Narodowy

 

 

Już w sobotę 1 września br. między 10.00 a 20.00 PGE Narodowy zamieni się w pingpongowe centrum nie tylko Polski, ale i całego świata. Tego dnia odbędzie się druga edycja Pingpongowego PGE Narodowego. Wydarzenie będzie zorganizowane z jeszcze większym rozmachem, niż zeszłoroczna, premierowa edycja. Dla uczczenia w sportowy sposób setnej rocznicy odzyskania przez nasz kraj niepodległości, Polski Związek Tenisa Stołowego na płycie naszego flagowego stadionu zainstaluje 100 stołów do ping-ponga. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

 

„Po wielkim sukcesie zeszłorocznego wydarzenia, wiedzieliśmy że musimy pójść za ciosem i zorganizować kolejną edycję Pingpongowego PGE Narodowego z jeszcze większą pompą. To wydarzenie ma na celu propagowanie i upowszechnianie tenisa stołowego wśród dzieci i młodzieży jako dyscypliny sprawiającej grającym wiele frajdy.” - powiedział Dariusz Szumacher, Prezes Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

 

Lucjan Błaszczyk zakończy karierę na PGE Narodowym

 

1 września będzie bardzo ważnym dniem dla czołowego polskiego tenisisty stołowego Lucjana Błaszczyka. Podczas Pingpongowego PGE Narodowego zakończy on swoją długą i bogatą karierę zawodniczą.

„Już nie mogę się doczekać widoku 100 stołów na płycie naszego najpiękniejszego stadionu. Będzie to dla mnie wyjątkowy dzień, który wywoła wspomnienia i zapewne nostalgiczny nastrój. Dominować będzie jednak radość, bo w wydarzeniu weźmie udział dużo osób, które uczestniczyły w mojej karierze. Jestem niezwykle szczęśliwy, że zaproszenie przyjęli moi przyjaciele - wielkie gwiazdy tenisa stołowego: Władimir Samsonow, Werner Schlager oraz Jörgen Persson. Chyba nie można sobie wyobrazić lepszego zakończenia kariery - w doborowym gronie, na pięknym obiekcie, z piękną oprawą. Oczywiście nie skończę swojej przygody z tenisem stołowym - będę realizował się na polu trenerskim" - powiedział Lucjan Błaszczyk.

W swojej karierze Błaszczyk wywalczył 34 tytuły Mistrza Polski, zdobył 12 medali mistrzostw Europy, a także wystąpił w czterech Igrzyskach Olimpijskich.

 

Turniej Pingpongowych Gwiazd

 

O godzinie 11.30 na specjalnie zaaranżowanym stole centralnym rozpocznie się Turniej Pingpongowych Gwiazd. W szranki staną Lucjan Błaszczyk, Władimir Samsonow, Werner Schlager i Jörgen Persson. Zmagania poprzedzi losowanie par półfinałowych.

Władimir Samsonow to jeden z najbardziej utytułowanych tenisistów stołowych w historii. Werner Schlager jest ostatnimi Mistrzem Świata w grze pojedynczej, który nie pochodzi z Chin (2003 rok). Jörgen Persson jest multimedalistą mistrzostw Świata i mistrzostw Europy. Wybitny szwedzki tenisista był gościem pierwszej edycji Pingpongowego PGE Narodowego. Zeszłoroczne wydarzenie wywarło na nim tak duże wrażenie, że bez wahania ponownie przyjął zaproszenie.

 

Turnieje dzieci i młodzieży oraz rywalizacja w kategorii OPEN

 

W ramach Pinpongowego PGE Narodowego zostanie przeprowadzony 6 turniejów dla dzieci i młodzieży. Dziewczynki i chłopcy rywalizować będą w kategoriach żaczka i żaka (urodzeni w 2008 roku lub później), młodziczka i młodzika (urodzeni w 2006 roku lub później) oraz kadetki i kadeta (urodzeni w 2004 roku lub później). W turnieju mogą wziąć udział dziewczęta i chłopcy nie tylko z klubów tenisa stołowego, ale także wszyscy którzy chcą tylko spróbować swoich sił w pingpongowej rywalizacji. Nie zabraknie też turnieju w kategorii OPEN, w którym nie będzie ograniczeń wiekowych i podziału na płeć.

 

>>> Pobierz kartę zgłoszeniową i komunikat organizacyjny <<<

 

Pingpongowy Ekspert - konkurs sprawności

 

Już o 10.00 każda osoba, która przyjdzie na PGE Narodowy będzie mogła rozpocząć zbieranie sprawności związanych z tenisem stołowym i technikami gry. Instruktorami i egzaminatorami będą zawodnicy oraz trenerzy Reprezentacji Polski. Na wszystkich tych, którzy zdobędą 8 sprawności czekają pamiątkowe medale. „Odkręć Reprezentanta” „Trzy szybkie z robotem”, czy „Pingpongowy trzon” to trzy z tajemniczych dyscyplin, które czekają na uczestników zabawy.

 

Wystawa niepodległościowa

 

Pingpongowy PGE Narodowy realizowany jest w ramach obchód stulecia odzyskania niepodległości. Polski Związek Tenisa Stołowego dla gości przygotował wydarzenia wystawę nawiązującą do związku historii polskich sportowców w walce o odzyskanie przez Polskę niepodległości.

 

Patronat Honorowy

 

Pingpongowy PGE Narodowy objęty został honorowym patronatem Pana Jarosława Stawiarskiego, Sekretarza Stanu Ministerstwa Sportu i Turystyki.

 

Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVP Sport HD.

 

Ramowy Scenariusz Pingpongowego PGE Narodowego

 

9.00 - początek zapisów do turniejów

10.00 - otwarcie płyty PGE Narodowego dla uczestników i gości

10.00 - 11.30  Pingpongowy Ekspert - I tura wyzwań

10.45 - wspólne zdjęcie uczestników i gwiazd

11.00 - uroczyste otwarcie imprezy

11.00 - 15.30 turniej dziewcząt i chłopców (żak, młodzik, kadet)

11.30 - mecze gwiazd (Samsonow, Schlager, Persson, Błaszczyk)

12.00 – Turniej Tenisa Stołowego Dziennikarzy

Około 13.30 Lucjan Błaszczyk Show oraz mecze pokazowe LOTTO Superligi Tenisa Stołowego

16:00 - wręczenie nagród dla triumfatorów w turniej dzieci

14:00 - 16:30 Pingpongowy Ekspert - II tura wyzwań

14:00 - 18:30 turniej w kategorii OPEN

17:00 - wręczenie medali dla Pingpongowych Ekspertów

19:00 - wręczenie nagród dla triumfatorów turnieju open

19:30 - zamknięcie imprezy

 

Do zobaczenia 1 września na PGE Narodowy!

 

Partnerzy i sponsorzy Pingpongowego PGE Narodowego

Sponsorzy