Marcel Błaszczyk (U17), Olaf Glanert (U13) i Aleksandra Nawrocka (U13) wygrali międzynarodowy turniej WTT Youth Contender w grze pojedynczej.

W czwartkowe popołudnie wyłoniono pierwszych medalistów rozgrywanego w COS OPO Cetniewo turnieju z cyklu WTT Youth Contender. Biało-czerwoni aż trzykrotnie stawali na najwyższym stopniu podium w grze pojedynczej.

W kategorii U17 nad polskim morzem zwyciężył Marcel Błaszczyk. Mistrz Polski juniorów w finałowym spotkaniu pokonał swojego rodaka – Rafała Formelę 3:0 (11:8, 14:12, 11:7).

Po złoty medal we Władysławowie sięgnął także Olaf Glanert, który zdominował zmagania w kategorii U13. W finałowym meczu Glanert wygrał z Mateuszem Orszulakiem 3:0 (11:6, 11:6, 12:10). Z brązowym krążkiem rywalizację zakończył Jakub Turecki.

W tej samej kategorii wiekowej wśród dziewcząt zwyciężyła Aleksandra Nawrocka. Tenisistka stołowa wielkopolskiego Orła Wysocko Wielkie w finale ograła Natalię Wszołek 3:2 (8:11, 5:11, 13:11, 11:7, 11:7). Na najniższym stopniu podium stanęła Małgorzata Poręba.

Łącznie biało-czerwoni zdobyli dotychczas we Władysławowie osiem medali.

Partnerem strategicznym reprezentacji Polski jest Enea.