Maciej Kubik (Dekorglass Działdowo) i Ilona Sztwiertnia (Heros Kraków) zostali w Gliwicach młodzieżowymi mistrzami Polski w grze pojedynczej w tenisie stołowym.

Rozstawiony z „jedynką” Maciej Kubik w finałowym spotkaniu gry pojedynczej pokonał młodzieżowego mistrza Polski z 2021 i 2023 roku – Samuela Kulczyckiego 4:0. Brązowe medale w tej konkurencji zdobyli Michał Małachowski i Szymon Kolasa.

Po raz pierwszy od czterech lat mistrzynią Polski do lat 22 w grze pojedynczej nie została zawodniczka KU AZS UE Wrocław. Po sukcesach sióstr Węgrzyn w krajowym czempionacie w latach 2020-2023, przyszedł czas na zmiany. W Gliwicach po złoty medal w singlu sięgnęła Ilona Sztwiertnia (Heros Kraków), która w finale wygrała z brązową medalistką z poprzedniego roku – Martyną Lis 4:3. Na najniższym stopniu podium stanęły Aleksandra Jarkowska i Natalia Gajewska.

Młodzieżowymi mistrzami Polski w grze podwójnej w gronie mężczyzn dość niespodziewanie zostali Michał Olbrycht i Szymon Sporek. Wśród kobiet złote krążki zdobyły finalistki gry pojedynczej – Ilona Sztwiertnia i Martyna Lis. Mistrzami Polski w grze mieszanej do lat 22 zostali Michał Małachowski i Kamila Gryko.

Gliwice po raz drugi w historii były gospodarzem Młodzieżowych Mistrzostw Polski. Krajowy czempionat do lat 22 (wcześniej do 21) najczęściej gościł dotychczas w Częstochowie. Pod Jasną Góra o medale w tej kategorii wiekowej rywalizowano dziesięciokrotnie.

Pierwsze w historii MMP odbyły się w 1987 roku we Wrocławiu. Triumfatorami w grze pojedynczej byli Andrzej Biziorek (MKS Chełmno) i Anna Parulska (Spółdzielca Płock).

Wyniki spotkań finałowych:

gra pojedyncza kobiet:
Martyna Lis – Ilona Sztwiertnia 3:4 (7:11, 11:3, 11:4, 11:8, 5:11, 7:11, 2:11)

brązowe medale: Natalia Gajewska, Aleksandra Jarkowska

gra pojedyncza mężczyzn:
Maciej Kubik – Samuel Kulczycki 4:0 (12:10, 11:6, 12:10, 11:1)

brązowe medale: Szymon Kolasa, Michał Małachowski

gra podwójna kobiet:
Martyna Lis/Ilona Sztwiertnia – Natalia Gajewska/Dominika Gilewska 3:1 (10:12, 11:6, 11:6, 12:10)

brązowy medal: Julia Tomecka/Klaudia Franaszczuk, Anna Kubiak/Kamila Gryko

gra podwójna mężczyzn:
Jakub Stecyszyn/Maksymilian Miastowski – Szymon Sporek/Michał Olbrycht 1:3 (9:11, 9:11, 11:6, 6:11)

brązowe medale: Radosław Chrześcian/Krystian Kołodziej, Patryk Dziuba/Patryk Bielecki

gra mieszana:
Michał Małachowski/Kamila Gryko – Jakub Stecyszyn/Julia Tomecka 3:2 (11:4, 12:14, 11:6, 11:13, 11:8)

brązowe medale: Patryk Lewandowski/Ilona Sztwiertnia, Aleksander Majchrzak/Adrianna Licbarska