Młodzieżowe reprezentacje naszego kraju przygotowują się intensywnie do Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów, które w dniach 12-21. lipca rozegrane zostaną w Malmoe. Na dobry występ w Szwecji liczy Anna Brzyska, jedna z wiodących postaci w drużynie juniorek.

• Chciałabym zdobyć medal w każdej konkurencji. Uważam, że stać nas na wiele w drużynie. Liczę również na dobre występy w pozostałych konkurencjach – opowiada o swoich planach na turniej w Szwecji Anna Brzyska.

Miniony sezon obfitował w liczne występy tenisistki stołowej z Jarosławia. Anna Brzyska z powodzeniem startowała w juniorskich turniejach WTT i rozgrywkach ligowych.

• Kilka razy stawałam na podium w juniorskich turniejach WTT. Najlepiej spisałam się w Gruzji, gdzie wygrałam zmagania do lat 19. Zdobyłam także dwa brązowe medale na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy (w singlu i mikście) – wymienia swoje liczne sukcesy w sezonie 2023/2024 zawodniczka Kolpingu Jarosław.

Pierwsza część 2024 roku była dla reprezentantki Polski bardzo pracowita. Grę w tenisa stołowa Anna Brzyska łączyła z przygotowaniami do egzaminu dojrzałości. – Uważam, że to był bardzo dobry sezon w moim wykonaniu. Nie ukrywam jednak, że te ostatnie miesiące były ciężkie, ze względu na liczne starty i przygotowania do matury – podsumowuje miniony sezon Anna Brzyska, która w 2023 roku wspólnie z Zuzanną Wielgos wywalczyła złoty medal podczas Mistrzostw Europy juniorek w grze podwójnej w Gliwicach.

Brązowa medalistka MME w grze pojedynczej nie tylko dobrze prezentowała się w rywalizacji międzynarodowej, ale także z powodzeniem występowała w rozgrywkach ligowych w barwach Startu Nadarzyn. – W Ekstraklasie zmagania ostatecznie zakończyłyśmy na piątym miejscu. Do fazy play off niewiele brakowało. Indywidualnie zaprezentowałam się w rozgrywkach ligowych dobrze. Pokonałam m.in. Irinę Ciobanu czy Annę Węgrzyn – zakończyła Anna Brzyska.