Po raz 2 z rzędu o złoty medal w Lotto Superlidze zagrają Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki i Dekorglass Działdowo. Sobotni (22 czerwca) mecz będzie świętem męskiego tenisa stołowego w naszym kraju. Na finał licznie wybierają się kibice obydwu klubów.

Spotkanie o tytuł odbędzie się o g. 16:00 w Szeligach (powiat warszawski zachodni), Studio Transcolor. Rok temu w Poznaniu zwyciężył Dartom Bogoria 3:0 (wszystkie gry po 3:2).

Trenera reprezentacji Tomasza Redzimskiego cieszy, że ważne role w zespołach odgrywają Polacy – w Dartomie Bogorii Miłosz Redzimski, który zakwalifikował się na Igrzyska w Paryżu, i Marek Badowski, a w Dekorglassie Jakub Dyjas.

Poza Miłoszem Redzimskim, w turnieju olimpijskim wystąpią też jego kolega klubowy Grek Panagiotis Gionis oraz Duńczyk Jonathan Groth z zespołu z Działdowa. Dla całej trójki finał superligi będzie prawdopodobnie ostatnim sprawdzianem startowym przed IO.

Broniący tytułu Dartom Bogoria i Wicemistrz Polski Dekorglass należą do najlepszych również na kontynencie. Obie drużyny zaczęły sezon wśród rozstawionych w Lidze Mistrzów, ale niestety nie udało im się awansować do Final Four.

Natomiast w finale Pucharu Europy Dekorglass minimalnie pokonał Dartom Bogorię 3:0 i 3:0 oraz w pojedynkach 3:2, 3:2, 3:2, 3:2, 3:2, 3:0.

Natomiast w czwartek poznaliśmy Drużynowego Mistrza Polski w rywalizacji kobiet. Po raz 32 w historii został nim KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg.