Fantastycznie zakończył się piątek na Mistrzostwach Europy Kadetów i Juniorów w Malmoe dla reprezentantów Polski. Złoty medal w grze mieszanej kadetów wywalczyli Aleks Pakuła i Katarzyna Rajkowska, a srebrny krążek w tej konkurencji w gronie juniorów powędrował do Marcela Błaszczyka i Zuzanny Wielgos.

Pakuła i Rajkowska w finałowym meczu wśród kadetów pokonali reprezentantów Czech – Jana Skaldę i Hankę Kodetovą 3:1 (11:9, 12:10, 4:11, 11:6). Z kolei Błaszczyk i Wielgos w meczu o mistrzowski tytuł ulegli Danielowi Berzosie (Hiszpania) i Veronice Matiuninie (Ukraina) 0:3 (6:11, 7:11, 3:11).

Wcześniej, bo w półfinałach, Marcel Błaszczyk i Zuzanna Wielgos wygrali z Flavienem Cotonem i Leaną Hochart z Francji w kategorii juniorów, a Aleks Pakuła i Katarzyna Rajkowska w trzech szybkich setach rozprawili się z reprezentantami Rumunii – Robertem Istrate i Anreeą Baiasu.

Marcel Błaszczyk i Zuzanna Wielgos po raz drugi z rzędu stanęli na podium Mistrzostw Europy juniorów w grze mieszanej. Przed rokiem w Gliwicach polski mikst zakończył zmagania z brązowym krążkiem.

Po ośmiu dniach zmagań w Malmoe reprezentanci Polski mają na swoim koncie cztery medale (1 złoty, 2 srebrne i 1 brązowy)