10 medali – po 5 srebrnych i brązowych – zdobyli reprezentanci Polski w zakończonych w niedzielę w Rzymie Mistrzostwach Świata Weteranów.

Po srebro sięgnęli: w singlu M40 Jarosław Tomicki i M50 Grzegorz Adamiak, deblu WD55 Elżbieta Kazberuk i Słowaczka Marta Daubnerova, WD50 Dorota Borkowska i Nurija Żaludok oraz mikście XD40 Jarosław Tomicki i Elżbieta Kazberuk.

Najbliżej zwycięstwa w finale był Grzegorz Adamiak, który prowadził z Maximem Shmyrevem (AIN) 2:1. Ostatecznie poniósł porażkę z byłym reprezentantem Rosji 2:3.

W innych spotkaniach finałowych:

Jarosław Tomicki przegrał z Portugalczykiem Joao Monteiro 1:3, Elżbieta Kazberuk/Marta Daubnerova z Ding Yaping/Wei Jian (Niemcy/Włochy) 1:3, Dorota Borkowska/Nurija Żaludok z Hong Aeja/Liang Mui Heng (Korea Płd./Singapur) 1:3, a także Jarosław Tomicki/Elżbieta Kazberuk z Finami Johanem Pettersonem i Mariną Donner 0:3

Brązowe medale w MŚ Weteranów wywalczyli: W40 Emilia Kijok, M45 Wojciech Kołodziejczyk oraz WD40 Emilia Kijok i Marzena Jasińska, MD40 Jarosław Tomicki i Dariusz Steuer, XD50 Wojciech Tebecio i Dorota Borkowska.

We włoskim turnieju wzięło udział aż 6100 zawodniczek i zawodników z ponad 100 krajów.