Tenisistki stołowe reprezentacji województwa małopolskiego i tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo zwyciężyli w zawodach drużynowych 36. Młodzieżowych Mistrzostw Polski, które odbywają się w Centrum Sportowo-Kulturalnym „Łabędź” w Gliwicach.

W meczach finałowych Małopolska pokonała Kujawy i Pomorze 3:2, a Dekorglass wygrał z Ostródzianką I Ostróda 3:1.

Obydwa spotkania miały swoją dramaturgię. Małopolska przegrywała 1:2, ale w decydujących grach singlowych triumfowały Ilona Sztwiertnia i Natalia Gajewska.

Natomiast w finale mężczyzn, aktualny indywidualny Mistrz Polski seniorów i młodzieżowców Samuel Kulczycki wysoko prowadził w piątym secie z Łukaszem Sokołowskim, by przegrać 9:11.

Wszystkie trzy pojedynki (dwa w singlu, jeden w deblu wygrał) Maciej Kubik. – Najtrudniejsza był pierwszy mecz, zakończony wygraną 3:2 i w ostatnim secie do 9 z Michałem Małachowskim. Rzadko gram na krótkiego czopa i to sprawiało mi dużo problemów, ale silna głowa wytrzymała. Z Łukaszem Sokołowskim też był wyrównany pojedynek, ale czułem się już pewniej i wygrałem 3:1 – mówił Młodzieżowy Wicemistrz Europy w singlu.