Juniorka Zuzanna Wielgos w parze z Portorykańczykiem Stevenem Moreno zdobyła brązowy medal w grze mieszanej turnieju WTT Youth Star Contender w Limie, stolicy Peru.

To drugi krążek w tym kolorze dla reprezentacji Polski. Wcześniej brąz wywalczyła kadetka Katarzyna Rajkowska w deblu z Choi Seoyeon z Korei Południowej.

Zuzanna Wielgos i Steven Moreno rozegrali 3 spotkania, a zawody rozpoczęli od zwycięstwa w 1/8 finału z duetem Luciana Granados/Julio Villar (Peru) 3:0.

W ćwierćfinale Polka i Portorykańczyk wygrali z parą Abhinandh Pradhivadhi/Sayali Wani (Indie) 3:1.

W półfinale rywalami Zuzanny Wielgos i Stevena Moreno byli inni reprezentanci Indii Pritha Vartikar/Ankur Bhattacharjee. Azjaci triumfowali 3:1.

W południowoamerykańskim turnieju wystąpiła także Anna Brzyska, a kadrę narodową prowadził trener Mateusz Czernik, współpracujący z PZTS.

Nasze zawodniczki przygotowują się do Mistrzostw Europy Kadetów i Juniorów, które w dniach 12-21 lipca odbędą się w szwedzkim Malmoe.